přihlásit se pomocí
E-mail E-mail
Heslo Uplay Heslo
prosím čekejte...
Bezpečný přenos dat SSL
PŘIHLÁSIT
Přihlášení selhalo

Pokus o přihlášení selhal. Ujistěte se, prosím, že jste zadali emailovou adresu správně. Dále se ujistěte, že v hesle používáte správně malá a velká písmena.

The Settlers Online

Nápověda a podpora

Dotazy o hře zpět

Ale ne! Příliš jsem rybařil, a teď už žádné ryby nemám!

 

V zásobárně můžete vyrobit krmení pro ryby, a vytvořit tak novou zásobu ryb. Krmení pak použijete v rybářských lovištích, čímž je opětovně naplníte.

Cesty vypadají skvěle, avšak zdá se, že osadníci je nevyužívají.

 

Aktuálně mají cesty pouze dekorativní charakter a na výrobu či osadníky nemají žádný vliv.

Co mám dělat, když mě někdo v chatu či fóru uráží?

 

Jestliže vás někdo v chatu urazí, upozorněte prosím moderátory chatu pomocí funkce šeptání („whisper“) nebo funkce „report“ (další informace najdete v části „Existují speciální příkazy, které mohu v chatu používat?“). Pokud vás však někdo ve fóru urazí nebo si všimnete porušení Pravidel či našich všeobecných podmínek, použijte prosím ve fóru funkci soukromého vzkazu a upozorněte moderátora. Soukromý vzkaz můžete odeslat buď pomocí jména uživatele ve fóru (jednoduše na jméno klikněte), nebo kliknutím na tlačítko „Soukromé vzkazy“.

Docházejí mi zdroje! Mám je koupit, nebo vypěstovat?

 

Žádný strach. Veškeré zdroje opět dorostou a vždy můžete objevit nová naleziště kamene, atd. Stejně tak to platí v případě dolů.

Hra je na mě příliš pomalá. Je možné ji nějak zrychlit?

 

Ne, rychlost hry nelze zvýšit. Můžete však vylepšit výrobu, například poskytnutím pomoci nebo občasným zvýšením produkce.

Jak mohu přidat další uživatele do mého seznamu přátel?

 

Chcete-li někoho přidat do seznamu přátel, klikněte prosím v chatu na jméno příslušného hráče a poté na položku „Přidat přítele“. Alternativně můžete kliknout na položku „Přidat přítele“ i v seznamu přátel a zadat příslušné jméno zde. Jakmile žádost odešlete, váš přítel obdrží ve hře zprávu, kterou je nutné potvrdit. Krátce na to se objeví v seznamu přátel.

Jak mohu založit cech?

 


Možnost založení cechu a příslušného cechovního domu se odemkne v úrovni 17.

Svůj vlastní cech můžete založit následovně:

1. Vybudujte pobočku
2. V nabídkové liště klikněte na ikonu erbu
3. Klikněte na položku „Založit cech“
4. Zadejte název, štítek a (v případě potřeby) další informace
5. Potvrďte zadané údaje
Gratulujeme! Nyní jste založili svůj první cech. Můžete jej spravovat kliknutím na ikonu erbu.

Jak poznám, zda je někdo moderátorem či správcem?

 

Moderátoři nebo správci jsou uvedeni pod fórem a také v Seznamu zaměstnanců fóra. Pod avatary uživatelských jmen se zvláštními právy se navíc zobrazují speciální jména, jako například „správce“ (administrator) či „moderátor“. Správci společnosti Blue Byte se také ve fóru zobrazují modře a mají zkratku BB_. Moderátoři se zobrazují žlutě se zkratkou MOD_.

Jak psát zprávu na chatu?

 

Jednoduše klikněte do prázdného textového pole chatu a zadejte svůj vzkaz. Jakmile zadáte požadovaný text, stisknutím klávesy Enter vzkaz odešlete.

Jak ukončím hru?

 

Hru můžete ukončit zavřením okna či karty prohlížeče, čímž se vyhnete odhlášení. Chcete-li se však bezpečně odhlásit, jednoduše klikněte na tlačítko „Opustit hru“ v nabídce Možnosti a poté na tlačítko „Odhlásit“. Tím se odhlásíte a vrátíte se na domovskou stránku.

Jak uložím svůj postup ve hře?

 

Settlers Online je novou generací her spouštěných v prohlížeči, tj. postup ve hře se ukládá automaticky za vás.

Jak zaberu sektor?

 

Nepřátelský sektor můžete zabrat porážkou tábora banditů v bitvě a následným postavením skladu.

Jak získám stavební povolení?

 

Stavební povolení můžete získat tak, že buď zakoupíte příslušný balík u obchodníka, nebo v příslušném sektoru porazíte tábor vůdce banditů.

Jsem na ostrově úplně sám?

 

Ano, na svém ostrově jste docela sami s výjimkou několika táborů banditů, kteří obsadili zemi a pokusí se zastavit šíření vašeho vlivu. Avšak žádný strach, na vaši osadu nikdo nezaútočí. Výchozí ostrov je vaší „bezpečnou zátokou“ ve světě The Settlers Online.

Kam se přesunou položky, které jsem zakoupil u obchodníka?

 

Zakoupené položky najdete v nabídce.

Kde najdu obsah loupežné pošty, kterou jsem přijal?

 

Veškerou kořist, kterou jste získali či přijali po vítězné bitvě s táborem banditů, najdete v nabídce.

Kdy mohu začít obchodovat s ostatními hráči?

 

Chcete-li obchodovat, budete potřebovat pobočku, která se spolu s příslušným chatovým kanálem určeným k obchodování odemkne po dosažení úrovně 17.

Mohu do svého světa pozvat přátele?

 

Samozřejmě, že můžete. Provedete to následovně:
Na Domovské stránce klikněte na položku „Můj profil“ a poté v části „Pozvánky“ vyberte položku „Pozvat přátele“.

Nyní se dostanete k části, kde můžete zadat své (opravdové) jméno a jména přátel a jejich e-mailové adresy.
Po kliknutí na položku „Odeslat pozvánku“ obdrží přátelé e-mail s pozvánkou, jež jim umožní okamžitý vstup do vašeho světa.

Podstatou věci je, že vaši přátelé teď automaticky vstoupí do stejného světe, ve kterém se nacházíte i vy – tedy za předpokladu, že je zde pro ně dostatek místa!
A nyní si povíme něco velmi zajímavého:
Jestliže vámi pozvaný hráč něco zakoupí v obchodě The Settlers Online, obdržíte 200 drahokamů. Proč? Protože dobří přátelé za to stojí! ;)

Mohu psát v chatu modře?

 

V chatu pravidelně narazíte na uživatele, kteří píší modře a před svým uživatelským jménem mají zkratku BB_. Tím se označuje správce, tj. zaměstnanec týmu „The Settlers Online“ společnosti Blue Byte.

Mohu psát v chatu žlutě?

 

Během hry The Settlers Online pravidelně narazíte na další hráče se zkratkou MOD_ před uživatelským jménem, kteří do chatu píší žlutě. Tak se označují naši moderátoři, tj. hráči jako vy, kteří dobrovolně monitorují hladký běh chatu či fóra a jimž jsme přiřadili určitá práva.

Mohu v chatu použít nějaké speciální příkazy?

 

Existuje celá řada příkazů. Chcete-li se o nich dozvědět další informace, zadejte je v chatu/nápovědě. Na tomto místě uvádíme krátký seznam nejdůležitějších příkazů:

  • /help = zobrazí veškeré dostupné příkazy
  • /join chat číslo = změní globální chatovací kanál
  • /w jméno = otevře kanál pro šeptání
  • /ignoreadd jméno = umístí uživatele na seznam ignorovaných uživatelů

Příklad:
Uživatel XY narušuje dění na chatu a rádi byste jej z tohoto důvodu umístili na seznam ignorovaných uživatelů?

Chcete-li ignorovat jeho komentáře, měli byste zadat tento příkaz: /ignoreadd XY

/ignoreremove XY = odebere uživatele ze seznamu ignorovaných uživatelů

Moji osadníci nevyužívají cesty! Co mám dělat?

 

V současné době nemají cesty ve hře žádnou funkci. Slouží spíše k dekoračním účelům – vaše osada je tak ještě velkolepější a kultivovanější.

Můj důl zmizel!

 

Doly jsou po vyčerpání nestabilní a hroutí se. Váš geolog se však může porozhlédnout po nových (což samozřejmě zabere drahocenný čas).

Pokácel jsem všechny stromy, avšak nemohu na jejich místě nic postavit.

 

Ne, nejde o chybu. Jelikož má dřevo ve hře obzvláštní význam, nechceme, abyste pokáceli příliš mnoho stromů a pak vám nezůstalo nic, s čím by se dalo pracovat.

Pokračují osadníci v práci, i když nejsem online?

 

Ano, osadníci pro vás i nadále pracují, dokud není vyčerpáno volné místo ve skladu surovin, dostatečný prostor k životu v rezidencích a dokud se nevyčerpají naleziště.

Proč bych měl přidat další uživatele do svého seznamu přátel?

 

Kdokoliv z vašich přátel vás může navštívit, obchodovat s vámi nebo vám pomáhat pomocí dárků či nějakého druhu pomoci.

Uvolnil jsem sektor, avšak neobdržel jsem žádná stavební povolení!

 

Stavební povolení se v podstatě zasílají prostřednictvím „loupežné pošty“, tj. obdržíte je formou vzkazu ve hře. Než se k vašemu účtu připíší, je nutné je přijmout. Poté se objeví v nabídce.

Zabral jsem sektor, avšak hraniční kameny zůstaly na svém místě.

 

Hraniční kameny zůstávají na svém místě. Jakmile však zaberete příslušný sektor, změní hraniční kameny svou barvu, čímž signalizují, že sektor nyní patří vám.

Získávám v pravidelných intervalech další osadníky?

 

Ano, za předpokladu, že je k dispozici dostatek životního prostoru, získáte každých 15 minut nového osadníka. Chcete-li tento limit zvýšit, můžete postavit další rezidence nebo vylepšit ty stávající. Aktuální limit se zobrazuje ve stavovém řádku v horní části obrazovky.

Zničil jsem svůj sklad a celý sektor je teď prázdný!

 

Mějte prosím na paměti, že chcete-li obsadit určitý sektor, je nutné v něm vybudovat sklad. Pokud takový sklad zbouráte, je logické, že se daného sektoru spolu se vším, co jste v něm postavili, vzdáváte.

Attention: Wrong country?

Upozornění: Špatná země?

Select message language Vyberte jazyk zprávy

Hello, The Settlers Online is also available in your country. If you would like to play there, please click here. If you prefer to play here please ignore this message.

Dobrý den, hra The Settlers Online je k dispozici i ve vaší zemi. Pokud si přejete hrát tam, prosím klikněte sem. Pokud chcete hrát tady, tuto zprávu prosím ingorujte.

prosím čekejte...